CoolTech to skuteczna, bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych.

Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest wynikiem długotrwałego (około 60 minut) schłodzenia komórek tłuszczowych do temperatury minus 6 do minus 8 stopni C.

Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia CoolTech, prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych.

CoolTech pracuje w oparciu o patent własny producenta (EP12382287), firmy COCCON, wiodącego dostawcy urządzeń dla medycyny estetycznej i kosmetologii.

cooltech-01

Dwie niezależne głowice, z których każda posiada własny, bardzo wydajny generator zimna, gwarantują osiągnięcie najlepszych wyników w najkrótszym możliwym czasie. CoolTech to skuteczny, bezpieczny zabieg, bazujący na naturalnych procesach fizjologicznych, który daje rezultaty co najmniej porównywalne z liposukcją chirurgiczną.

CoolTech – sposób działania

cooltech-02

Warunkiem skutecznego i bezpiecznego wykonania kriolipolizy jest:

 • schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury minus 6 – minus 8 stopni
 • utrzymanie zadanej temperatury w tkance tłuszczowej przez 60 minut
 • wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia
 • skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem

Przebieg zabiegu

Podciśnienie zasysa tkanki do aplikatora zabiegowego, w którym znajdują sie elementy chłodzące. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność.

Po zassaniu tkanek do głowicy rozpoczyna się proces ich schładzania – wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy i generatory zimna znajdujące się w głównym module. Dzięki dwóm bardzo wydajnym generatorm zimna (osobny generator dla każdej głowicy) temperatura w tkance tłuszczowej bardzo szybko spada do minus 8 stopni. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu ponieważ praktycznie 100% czasu zabiegu jest efektywne!

cooltech-03

Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu on-line temperatury tkanki możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia komórek skóry właściwej.

W celu dalszego podniesienia bezpieczeństwa zabiegu, obszar do którego zasysana jest głowica zostaje pokryty specjalnym materiałem zabezpieczającym naskórek przed odmrożeniami i jednocześnie ograniczającym ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia.
Poddane działaniu kontrolowanego chłodzenia komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.

CoolTech – zdjęcia „przed i po”

cooltech-04

CoolTech TO:

 • Duży efekt pojedynczego zabiegu – każda głowica to obszar około 20×20 cm – znacznie większy obszar zabiegu to znacznie więcej zniszczonych komórek tłuszczowych i lepszy rezultat modelowania sylwetki.
 • Duża oszczędność czasu -dla osiągnięcia efektów wystarczy pojedynczy zabieg, a dzięki dwóm głowicom w ciągu 60 minut możesz wykonać dwa zabiegi na dwa różne obszary ciała.
 • Trwała – zniszczone komórki już się nie odbudują – CoolTech to zabieg, którego nie musisz powtarzać.
 • Bezinwazyjna – zniszczone zimnem komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu standardowymi procesami fizjologicznymi – maksimum efektu minimum ingerencji.

Procedura wykonania zabiegu:

Zabieg CoolTech trwa około 1 godziny i jest wykonywany na wybrany obszar ciała np. brzuch, boczki, uda, ramiona.

 • Ankieta dotycząca zdrowia oraz przeciwwskazań do zabieg.u
 • Konsultacja – ustalimy obszar zabiegu, powiemy Ci jakich rezultatów możesz się spodziewać.
 • Przygotowanie obszaru zabiegu – rozłożenie membrany zabezpieczającej przed odmrożeniem.
 • Zabieg CoolTech.
 • Delikatny manualny masaż rozgrzewający obszaru poddanego zabiegowi.
 • Po zakończeniu zabiegu CoolTech od razu możesz wracasz do swoich zajęć!
 • Możesz powtórzyć zabieg: po 4-6 tygodniach – na ten sam obszar ciała, a po 2 tygodniach – na inny obszar ciała.
 • Jeszcze lepszy rezultat uzyskasz wykonując po zabiegu CoolTech serię zabiegów VelaSmooth, która nie tylko przyśpieszy wydalenie uszkodzonych komórek tłuszczowych, ale także zagwarantuje, że Twoja skóra doskonale dopasuje się do Twojej nowej sylwetki.

Przebadana klinicznie- kompletne badania kliniczne oraz certyfikat CE potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność działania.

CenCoolTech – kriolipoliza

1 zabieg CoolTech (mały obszar – 1aplikator) 900 PLN
1 zabieg CoolTech (duży obszar – 2 aplikatory) 1400 PLN
1 zabieg CoolTech (mały obszar) + 5 zabiegów VelaSmooth 1500 PLN
1 zabieg CoolTech (duży obszar) + 5 zabiegów VelaSmooth 2000 PLN