Wybór najlepszego urządzenia zajął nam wiele czasu. Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni. Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie. Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

  1. najwyższa skuteczność
  2. bezpieczeństwo
  3. komfort dla klienta
  4. stosunkowo mała liczba zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu

Kierując się tymi wytycznymi i mając na względzie osiągnięcie pełnego zadowolenia naszych przyszłych klientów wybór mógł być tylko jeden. Dlatego właśnie w Studio Light depilację wykonujemy laserem diodowym LightSheer™, który jest produkowany przez amerykańską firmę COHERENT- jedną z największych działających w tej branży.

LightSheer™ usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry , posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie, jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku.

Zasada działania lasera diodowego Light Sheer™ polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 800 nm. (przypomnijmy, iż całkowicie bezpieczny zakres dla człowieka wynosi od 700 do 1000 nm.). Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu buy tamiflu.

W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).