Innowacyjne kosmetyki

Innowacyjne kosmetyki do pielęgnacji domowej – Body Art Kosmetologia Profesjonalna

(autorskie preparaty z certyfikowanymi składnikami ECO)

W naszych kosmetykach nie znajdziesz parabenów, pochodnych formaldehydu, silikonów, PEG-ów, olejów mineralnych, sztucznych barwników czy pochodnych ropy naftowej.

Receptury opieramy o tłuszcze roślinne, naturalne emulgatory, roślinne zamienniki silikonów oraz bezpieczne, a jednocześnie skuteczne, substancje aktywne.

Staramy się także, w ramach postępu technologicznego, rozwijać nasze produkty, by stale były one synonimem innowacyjności.

Daj się oczarować naszą delikatną lecz skuteczną opieką Twojej skóry

Salon Kosmetologii Profesjonalnej Body Art


SERIA WIELOZADANIOWA Z OLEJEM ARGANOWYM
OLEJ ARGANOWY (Ecocert)
  • działa regulująco na sebum (natłuszcza, ale nie przetłuszcza), dzięki czemu jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry;
  • odżywia nawet suchą skórę i pomaga odbudować prawidłową barierę skóry;
  • ma dobre właściwości antyoksydacyjne – zwalcza wolne rodniki – oraz pomaga chronić skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska (słońce, wiatr, zimno).
  • Seria dla osób o skórze tłustej, mieszanej, normalnej, lekko suchej bądź lekko naczyniowej.
  • Polecana od 25 do 40 roku życia (uzależnione od kondycji skóry).
Produkty pielęgnacyjne z tej serii są tak zaprojektowane, aby wzmacniać i pobudzać mechanizmy obronne i regulacyjne skóry. Dzięki temu radzą sobie z różnymi rodzajami skóry.

Stosowanie całej serii kremów zapewnia właściwe nawilżenie i odżywienie cery, bez ryzyka zbytniego obciążenia skóry, ochronę przed wolnymi rodnikami, działanie przeciwzmarszczkowe, działanie ochronne, łagodzące i regulacyjne.
SERIA DO CERY DOJRZAŁEJ Z ROŚLINNYMI KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI
  • Seria dla osób o skórze od suchej do lekko tłustej/mieszanej z widocznymi oznakami starzenia.
  • Polecana od około 35 roku życia (uzależnione od kondycji skóry).
  • Produkty pielęgnacyjne z tej serii są tak zaprojektowane, aby zapewniać ultramocne działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe zarówno poprzez działania stymulujące mechanizmy skóry, jak i poprzez wizualną redukcję zmarszczek. Ponadto stosowanie całej serii zapewnia właściwe nawilżenie, natłuszczenie oraz ochronę dojrzałej skóry.
ROŚLINNE KOMÓRKI MACIERZYSTE PhytoCellTecTM Malus Domestica

Niezwykle skuteczny składnik przeciwstarzeniowy skóry, uzyskiwany w opatentowanym procesie, który pomaga chronić komórki macierzyste naszej skóry a poprzez dodatkową zawartość metabolitów z jabłoni szwajcarskiej Malus Domestica wpływa na długowieczność komórek skóry.

Dzięki temu działają one przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo pozwalając dłużej zachować zdrowy i młody wygląd skóry (testy in vivo).
SERIA OCZYSZCZAJĄCA
Serię stanowią produkty, które sprawdzają się zarówno w zastosowaniu profesjonalnym, jak i domowym: zapewniają doskonałe właściwości zmywające, nawilżające i łagodzące.

W serii nie znajdziemy silikonów czy olejów mineralnych (wazelina, parafina), parabenów, PEG-ów czy sztucznych barwników. Stosowana jest w nich bezpieczna, hypoalergiczna kompozycja zapachowa w niewielkim stężeniu (0,2%).

Produkty polecane są dla każdego rodzaju skóry.
PIELĘGNACJA CIAŁA
W chwili obecnej do pielęgnacji ciała oferujemy jeden produkt, ale za to z najwyższej półki. Masło do ciała jest zaprzeczeniem typowych produktów drogeryjnych, bazujących najczęściej na olejach mineralnych i silikonach – nasz produkt nie zawiera tych składników i bazuje na czystych masłach, olejach i ekstraktach roślinnych.

Dzięki temu skutecznie i długotrwale poprawia stan nawilżenia i natłuszczenia skóry. Polecane jest do każdego rodzaju skóry, jednak najbardziej spektakularne efekty obserwowane są przy skórze suchej i atopowej.