Peeling medyczny polega na aplikacji substancji chemicznej, która umożliwia usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka. Co dzięki temu można uzyskać? Przede wszystkim znikają przebarwienia pozapalnych, drobne zmarszczki, rozszerzone pory. Peeling reguluje wygląd zarówno skóry przetłuszczającej się (zmniejsza łojotok ) jak i suchej, zdecydowanie poprawia także kondycję skóry dotkniętej trądzikiem. W efekcie po zabiegu skóra jest gładsza, ma jednolity koloryt, jest bardziej napięta i wygląda młodziej.

Peeling dobrany do problemu

– Jeżeli chorujesz na trądzik i skarżysz się na zaskórniki, grudki zapalne i mikrocysty z łojem polecany jest peelingi z grupy alfahydroksykwasów (AHA) lub betahydroksykwasów (BHA). Do wyboru jest peeling glikolowy, salicylowy , Yellow Peel, migdałowy, a szczególnie dobre efekty uzyskuje się w przypadku peelingu pirogronowego.

– Jeżeli problemem są blizny po trądziku warto zastosować peeling TCA, efekt jego działania można wzmocnić łącząc peeling z mikrodermabrazją. W tym przypadku zastosowanie ma również peeling salicylowy i Yellow Peel.

– Jeżeli skóra nadmiernie się przetłuszcza i problemem jest łojotok, pory na skórze są rozszerzone, czasami pojawiają się zaskórniki to wtedy odpowiednia będzie seria zabiegów z kwasem pirogronowym lub migdałowym.

– Na problemy z suchą skórą na twarzy najlepszy będzie peeling z kwasem glikolowym, który poprawia nawilżenie skóry i odbudowuje barierę ochronną naskórka.

– Jeżeli skóra jest szara, zmęczona, pokryta drobnymi linijnymi zmarszczkami warto zdecydować się na peeling glikolowy lub Yellow Peel lub który sprawi, że skóra będzie bardziej świetlista, napięta i nawilżona i przez to odmłodzona.

Ile zabiegów jest wymaganych?

Zazwyczaj zabiegi wykonuje sie w seriach 4-6. Przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od 1-2 -3 tygodnie, a czasami nawet przedłużają się do kilku miesięcy. Jest to uzależnione od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta. Jeżeli musisz po zabiegu szybko wrócić do pracy – odpowiednie będą peelingi łagodniejsze, ale wykonywane w serii. Jeżeli natomiast możesz zrobić przerwę w pracy – warto zdecydować się na mocniejszy peeling z większym złuszczaniem.

Kiedy je robić?

Przeciwwskazaniem do wykonywania peelingu jest planowany urlop w perspektywie 1 miesiąca po zabiegu. Jeżeli natomiast przemieszczamy się w mieście, na osi biurowo -domowo – samochodowej, to przy odpowiednim zabezpieczeniu filtrami przeciwsłonecznymi nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegów their website. Peelingiem, który nie daje uwrażliwienia skóry na światło słoneczne, jest peeling migdałowy, praktycznie można go wykonywać przez cały rok.

Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem trzeba przygotować skórę odpowiednim kremem, wtedy efekt zabiegu jest większy. Po zabiegu natomiast niekiedy należy zastosować krem przyspieszający gojenie i bezwzględnie filtry przeciwsłoneczne, najlepiej o wysokim wskaźniku SPF 50.