Resurfacing pHFormula

phformula
Czym jest Resurfacing pH Formula?

Resurfacing pHFormula – to linia kosmeceutyków farmaceutycznych, które nie tylko pielęgnują skórę, ale mają również właściwości lecznicze. Formuła preparatów oparta jest na procedurach medycznych, które zapewniają wysoką skuteczność zabiegów przy niskiej inwazyjności. pHFormuła zawiera mieszankę najbardziej znanych i skutecznych kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych, wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Dla kogo Resurfacing pHFormula?

pHFormula to preparaty, które koncentrują się na głównych problemach skóry – starzeniu, trądziku oraz przebarwieniach. Nowoczesne kosmeceutyki pozwalają na łączenie różnych procedur resurfacingu skóry, które dostępne są w kilku formułach przeznaczonych do zabiegu oraz pielęgnacji domowej.
pHFormula ANTI AGE występuje w 3 wariantach:

AGE1 (łagodny), AGE 2 (intensywny), AGE 3 (medyczny). Odpowiedni stopień działania dobierany jest przez specjalistę na podstawie tolerancji, fototypu oraz wrażliwości skóry pacjenta, przy użyciu produktu SP Complex. Resufracing AGE przeznaczony jest dla osób z typowymi objawami starzenia się skóry takimi jak: fotostarzenie, zmiany pigmentacyjne, szara i pozbawiona blasku skóra, zmarszczki mimiczne. Składniki aktywne zawarte w preparatach PHFormula AGE to: kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas laktobionowy, retinol – główna witamina odmładzająca.

pHFormula MELA jest skuteczny w walce z plamami i przebarwieniami. Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry. Wskazania do zabiegu: melasma, ostuda, przebarwienia posłoneczne, zaburzenia w produkcji melaniny, przebarwienia wywołane stanami zapalnymi, przebarwienia starzeniowe i hormonalne. Składniki aktywne zawarte w preparatach PHFormula M.E.L.A to: kwas salicylowy, kwas fitynowy, kwas migdałowy, azeloglicyna, kwas laktobionowy.

phHFormula ACNE Zapobiega stanom zapalnym oraz normalizuje problemy skórne. Wskazania: Trądzik klasy I, II, III, osoby ze skórą tłustą i trądzikową z nadmiarem serum oraz rozszerzonymi porami. Składniki aktywne zawarte w preparatach PH Formula ACNE to: kwas pirogronowy, kwas migdałowy, azelogicyna.

Wszystkie wyżej wymienione preparaty zawierają kompleks wspólny PH-DVC czyli kompleks stosowany w preparatach pHFormula zwiększający wchłanialność składników czynnych.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Podczas zabiegu pacjent odczuwa pieczenie i szczypanie. Występuje mocne zaczerwienienie i taki efekt w zależności od rodzaju skóry utrzymuje się do kilku dni.

Jak długo trwa zabieg zabieg Resurfacing pH Formula?

Zabiegi ANTI AGE i A.C.N.E trwają ok. 40 minut. To czas potrzebny do samodzielnej neutralizacji kwasów nałożonych na skórę.
Zabieg MELA zabieg trwa od 8 do 45 minut. Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju skóry oraz od stopnia zaawansowania zmian pigmentacyjnych.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Seria składa się z min. 3 zabiegów wykonywanych, w odstępach od 2 do 4 tygodni. Częstotliwość zabiegów ustala specjalista podczas indywidualnej rozmowy z pacjentem i rozpoznaniu rodzaju skóry.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Bardzo ważne jest zabezpieczenie skóry kremem z filtrem. Dodatkowo należy systematycznie natłuszczać i nawilżać twarz. W SkinClinic polecamy specjalistyczną pielęgnację domową PH Formula składającą się z kilku podstawowych produktów. Krem do stosowania przed zabiegiem (min. 2 tyg. wcześniej) służący do przygotowania skóry na przyjęcie kwasów o działaniu lekko złuszczającym, krem do stosowania po zabiegu (o działaniu natłuszczającym), krem o działaniu podtrzymującym efekt oraz krem SPF 30.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • alergie na składniki zawarte w preparatach pH Formula,
  • aktywne choroby bakteryjne,
  • choroby nowotworowe,
  • bielactwo w miejscach w których chcemy wykonać zabieg,
  • przyjmowanie retinoidów,
  • łuszczyca aktywna,
  • antybiotykoterapia,
Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

W momencie wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu u pacjenta, nie występują niepożądane skutki uboczne. Zaczerwienie się skóry oraz łuszczenie nie jest skutkiem ubocznym zabiegu.