W zależności od stężenia i czasu aplikacji możemy uzyskać peeling powierzchowny lub średnio głęboki.

Zalecony jest w leczeniu blizn potrądzikowych, łojotoku, poszerzonych porów, likwidacji płytkich zmarszczek. Po tym peelingu zazwyczaj występuje umiarkowany rumień, dość szybko ustępujący.

Nowym rewolucyjnym odkryciem kosmetologów jest kwas pirogronowy, stosowany do tej pory tylko i wyłącznie przez lekarzy dermatologów. Jest to alfa-ketonokwas o trzech atomach węgla (CH3CO-COOH).

Kwas pirogronowy jest obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet) i posiada silne właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą pozwala na uzyskanie w wyjątkowo krótkim czasie doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie widzimy po agresywnym złuszczaniu. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne, i co istotne, bezbolesne. Działanie kwasu pirogronowego polega na zmniejszeniu przylegania pomiędzy korneocytami, co powoduje utratę łączności między komórkami kolczystymi i scieńczenie warstwy rogowej naskórka. Na poziomie mieszka włosowo-łojowego kwas pirogronowy ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz wyjątkowe działanie komedolityczne (przeciwzaskórnikowe) Reguluje też wydzielanie sebum – i co za tym idzie – zmniejszaja przetłuszczanie się skóry łojotokowej i trądzikowej.