Spektakularne rezultaty w odnowie biologicznej skóry bez interwencji chirurgicznej

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom (2mm) aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry

Stosowana jest w celu:
  • ujędrnienia wiotczejącej skóry
  • profilaktyki przeciwzmarszczkowej
  • zapobieganiu wypadaniu włosów
  • redukcji cellulitu (uda, brzuch, pośladki)
  • redukcji rozstępów

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na 7-10dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu (przez 2-3 m-ce) później 1 raz na 3-6 miesiecy. 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.

Przebieg zabiegu:
Kosmetolog indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki, np. krzemionka, L-karnityna, wyciąg z karczocha, kofeina, witaminy), tworząc z nich specjalny koktajl( posiadamy również koktajle już gotowe do użycia np., NCTF HA). Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle . Robi się je co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem Emla. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak Działanie pojawia się już w 2 min po podaniu, dając efekt przedłużony 2-4 dni i w miarę zwiększania ilości zabiegów dochodząc nawet do miesiąca po zakończeniu zabiegów. Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K ? np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo), Przed zabiegiem konieczne jest zmycie makijażu, dokładna dezynfekcja, a następnie osuszenie skóry.

Bezpośrednio po zabiegu nie stosować masaży, nie używając szorstkich ręczników. Przez kilka dni nie stosować kremów, nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium.

Częstotliwość zabiegów:
  • intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
  • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy
Mezoterapia w leczeniu cellulitu:
Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy jak np. Conjunctil., Preparatem gotowym jest m.in. Cellulare, który redukuje także tkankę tłuszczową. W trakcie kuracji wskazane jest doustne podawanie Karnityny. Wskazana jest również odpowiednia dieta.

Częstotliwość zabiegów:
  • faza intensywna: 1 zabieg na tydzień przez miesiąc , przy bardzo dużych zmianach co 2-3 dni
  • faza pielęgnacyjna: 1 raz na miesiąc przez 3 miesiące
  • zabieg przypominający: raz na pół roku
Mezoterapia w leczeniu łysienia:
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy ? takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Wskazania:
  • wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
  • łysienie androgenowe
  • łysienie plackowate
  • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy
Częstotliwość zabiegów:
  • faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy
  • faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy