Zabieg kwasem TCA polega na średnio głębokim złuszczeniu naskórka. Wykonywany jest najczęściej w połączeniu z kwasem glikolowym. Dla uzyskania lepszego efektu zleca się by wykonać kilka zabiegów.

Stosuje się go przy leczeniu przebarwień słonecznych na ciele, zmniejszeniu blizn potrądzikowych, spłycaniu zmarszczek, leczeniu brodawek łojotokowych.

Czym jest TCA Chelated

TCA Chelated to specjalna formuła zawierająca kwas trójchrolooctowy w postaci maski chelatowej. Pozwala na wykonanie bezpiecznego peelingu naskórka. Dzięki technologii chelacji z jonami krzemu wiąże się z proteinami komórkowymi warstwy rogowej, uniemożliwiając naruszenie struktury skóry właściwej.

Jak działa TCA Chelated Lotion?

Zabieg TCA Chelated Lotion jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza (kosmetologa) i jest przeznaczony do usuwania naskórkowych uszkodzeń. Preparat TCA Chelated Lotion wywołuje epidermolizę przywracając świeżość i usuwając uszkodzenia zniszczonej skóry. Zaraz po zabiegu skóra nabierze bladawego koloru, po paru godzinach stanie się czerwona natomiast później zacznie się rozjaśniać.

Złuszczanie rozpocznie się w ciągu 3-4 dnia a skończy się 7-8 dnia.