VelaSmooth™ to obecnie najskuteczniejsze urządzenie stosowane w leczeniu cellulitu i rozstępów.

Na podstawie badań klinicznych uzyskało certyfikat amerykańskiej FDA (US Food and Drug Administration – Administracja Żywności i Leków), potwierdzający jego wysoką skuteczność oraz najwyższy profil bezpieczeństwa. Za skuteczność VelaSmoothTM odpowiedzialne są technologia ELOS oraz drenaż limfatyczny.

Technologia elõs™ Elektro-Optical Synergy w modelowaniu sylwetki i usuwaniu objawów cellulitu.

Platforma Vela reprezentuje nową generację urządzeń opartych wcześniejszych konstrukcjach oraz uznanej przez lekarzy na świecie, sprawdzonej klinicznie, opatentowanej technologii elõs™ (Electro-Optical Synergy). Działanie urządzenia polega na równoczesnym wykorzystaniu trzech źródeł energii: mechanicznej, światła oraz prądu o wysokiej częstotliwości (RF). Jest jedynym na świecie aparatem posiadającym certyfikat FDA (agencji rządowej USA) potwierdzającym skuteczność działania w zakresie:

  • redukcji wymiarów i cellulitu
  • modelowania sylwetki
Aplikator aparatu VelaSmooth emituje:
  • podczerwone światło (IR), które stymuluje mikrokrążenie, zwiększa natlenienie tkanek, nagrzewa podskórną tkankę tłuszczową do głębokości ok. 5mm, oraz zwiększa elastyczność skóry,
  • bipolarny prąd wysokiej częstotliwości (RF), który nagrzewa tkankę tłuszczową na głębokości 5-15mm,
  • impulsowe podciśnienie (ssanie), które uelastycznia skórę (rozdzielenie komórek tłuszczowych, zmniejszenie ich ucisku na układ naczyń krwionośnych i limfatycznych, stymulacja włókien elastycznych), oraz pobudza drenaż limfatyczny.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Co to jest VelaSmooth™?
Vela™ jest nowym urządzeniem do leczenia objawów cellulitu. Działa ono w oparciu o uznaną technologię elõs™, wykorzystując trzy źródła energii – podczerwień, ssanie oraz prąd o wysokiej częstotliwości.
Co to jest elõs,™?
elõs™ jest skrótem od Electro-Optical Synergy, co oznacza wykorzystanie współdziałania światła i prądu wysokiej częstotliwości.
Czy leczenie z wykorzystaniem elõs™ jest bezpieczne?
Zabieg jest całkowicie bezpieczny o ile jest prowadzony zgodnie ze wskazówkami producenta. Technologia elõs™ wprowadziła wiele nowych rozwiązań (np. automatyczną kontrolę impedancji skóry skorelowaną z jej temperaturą), które uczyniły ją jedną z najbezpieczniejszych technologii przeznaczonych dla wszystkich typów skóry. Nie ma znanych przypadków uszkodzeń ciała, a zastosowane w urządzeniu światło i prąd są używane w medycynie, chirurgii i kosmetyce od dziesięcioleci.
Jak Vela™ usuwa objawy cellulitu?
Nierówna powierzchnia skóry charakterystyczna dla cellulitu, jest głównie spowodowana degeneracją włókien utrzymujących nabrzmiałe komórki tłuszczowe. Vela™ mechanicznie manipuluje wiązaniami włóknistymi oraz warstwą tłuszczu, jednocześnie zapewniając nagrzewanie podskórych komórek tłuszczowych, pobudzając mitochondria. Włókna są stymulowane przez rozciąganie, metabolizm w danym obszarze zwiększa się i końcowym efektem jest gładsza skóra, oraz ogólne zmniejszenie obwodu.
Dlaczego Vela™ jest bardziej efektywna od innych dostępnych zabiegów?
VelaSmooth™ jest jedyną, dostępną obecnie terapią cellulitu, wykorzystującą trzy źródła energii. Ich współdziałanie znacząco zwiększa efekt w porównaniu do rezultatów uzyskiwanych przy wykorzystaniu pojedynczego źródła energii. Ze wzrostem temperatury wzrasta:
  • kilkakrotnie ilość tlenu dostarczana do krwi
  • wykładniczo szybkość reakcji metabolicznej
Wszystkie trzy energie są aplikowane do tkanki jednocześnie przy użyciu jednej głowicy terapeutycznej. Kombinacja światła i prądu intensywnie nagrzewa tkankę, a energia mechaniczna w postaci impulsowego ssania bezboleśnie rozciąga włókna.
Jakich rezultatów możemy spodziewać się po zabiegach Vela?
Według wyników badań (Shaoul 2004) obserwowana jest 65% redukcja objawów cellulitu, a obwód bioder zmniejsza się o 3.2cm.
Co pacjent czuje podczas zabiegów?
Zabiegi VelaSmooth są odczuwalne jako ciepły masaż i większości pacjentów sprawia on przyjemność.
Czy pacjent musi ubierać specjalny ubiór lub rajstopy?
Do zabiegu nie są potrzebne żadne ubranka ani rajstopy. W przeciwieństwie do urządzeń masujących, do zabiegów z wykorzystaniem VelaSmooth zaleca się jedynie nawilżenie skóry wodą lub cienką warstwą żelu, choć i to nie jest warunkiem koniecznym.
Jakie są wskazania do zabiegów Vela™?
Do zabiegów kwalifikują się pacjenci z każdym typem skóry, z objawami cellulitu (urządzenie nie jest czułe na typ skóry). Przeciwwskazania do zabiegu zawierają m.in.: ciążę, bliznowiec lub infekcję w obszarze, który ma być poddany zabiegowi, stymulator serca, cukrzycę typu I lub II, zażywanie leków fotouczulających, rozpoznane problemy z krzepliwością krwi, zażywanie nie sterydowych leków przeciwzapalnych (NSAIDS) lub aspiryny na dwa tygodnie przed zabiegiem oraz inne reakcje fotouczuleniowe. Jeśli którakolwiek z powyższych cech występuje u pacjenta, powinien on zostać szczegółowo przebadany przez lekarza.
Co się dzieje po zabiegu Vela™?
W trakcie zabiegu komfort pacjenta jest wysoki. Po zabiegu widoczny może być lekki wzrost wydalania moczu z powodu zwiększonego działania układu limfatycznego.
Kiedy pacjent zauważy różnicę na skórze?
Pacjenci powinni zauważyć widoczne wygładzenie skóry po czterech zabiegach, jednakże różni się to dla poszczególnych pacjentów.
Kto może wykonywać zabiegi z użyciem Vela?
Zabieg wykonuje odpowiednio przeszkolony personel (lekarze, kosmetolog, pielęgniarki, fizjoterapeuci, kosmetyczki).