Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Procedurę w naszym Gabinecie przeprowadza kosmetolog. Zabieg wykonujemy za pomocą bardzo cienkiej igły i strzykawki. W cenę wliczone jest znieczulenie kremem z 10% lidokainą.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca, które potrzebują regeneracji lub cały obszar (np. twarz i szyję). Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowy (nawilżenie skóry) , kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i koenzymy. L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnych mikroigieł. Czas trwania zabiegu to 20min znieczulenie i ok. 10 min zabieg właściwy.


Jakie zapewnia efekty?
Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra otrzymuje porcje niezbędnych składników do rewitalizacji, odmłodzenia i nawilżenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków następuje odrastanie włosów. Skuteczność mezoterapii została również potwierdzona w walce z cellulitem. Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.
Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia rewitalizacji, odmładzania, nawilżania skóry twarzy (NCTF HA,MHA 18 .CYTOCARE, ,STRECHCARE, princess Rich, amalian Balance, Restylane Vital, Juvederma hydrate ). Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów (CELLUCARE,) .Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia(Haircare). Bardzo skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia (LIGHT EYES ULTRA).
Co będziesz odczuwać po zabiegu?
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, widoczne są również depozyty preparatu w formie kulek pod skórą .Skóra wchłania preparat i depozyty znikają po paru godzinach . .Dłużej utrzymują się w okolicach oczu i szyi. Nie polecamy zabiegu przed ważnym spotkaniem czy „wielkim wyjściem“. Bezpieczny okres na całkowite wyrównanie skóry to 5 dni.
Jak często należy powtarzać procedurę?
Ilość zabiegów w zależności od problemu i stanu skóry.

Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu jednego zabiegu ale najlepiej wykonać serię zabiegów przez okres od dwóch do czterech miesięcy. Przez dwa pierwsze miesiące powinno się wykonywać zabieg raz na dwa tygodnie. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej sześciu miesięcy. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej ,przynajmniej 2-3 razy w roku zapewni młody wygląd skóry i zabezpieczy przed starzeniem się skóry.

Młodość skóry jej witalność i gładkość uzysakmy przez regularne stosowanie mezoterapii i peelingów. Jest to zestaw obowiązkowy każdej kobiety po 30-tym roku życia?
Czy procedura wymaga specjalnych przygotowań?
Przed zabiegiem należy przeprowadzić standardową konsultację ze specjalistą aby zalecił odpowiedni dla danego problemu preparat .Zalecamy znieczulenie miejscowe przed zabiegiem.Czas znieczulania to 20- 30 minut.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?
Zabieg nie może być wykonywany w przypadku alergii, cukrzycy, stanów ropnych i zapalnych skóry, opryszczki oraz u kobiet w ciąży i osób źle tolerujących iniekcje. Na dobę przed zabiegiem zalecam smarowanie skóry środkiem uszczelniającym naczynia (np. Floslek zel arnikowy, maści na stłuczenia i siniaki). Nie należy zażywać leków rozrzedzających krew , np. Aspiryna.

Cena: od 250 zł

Mezoterapia igłowa.
Zachęcamy do kontaktu oraz zapisywania się na zabiegi drogą mailową.
Stosowane u nas preparaty:
Revitacare (Cytocare, Strechcare, Haircare, Cellucare). RevitaCare® to francuskie laboratorium specjalizujące się w badaniu, tworzeniu i produkcji produktów do mezoterapii, mezoplastyki oraz biorewitalizacji, wykorzystywanych w leczeniu i zapobieganiu starzenia się skóry.
Nagrody w Polsce
Koktajle CytoCare 502/516/532 otrzymały w 2011 r. prestiżową nagrodę „Perły Dermatologii Estetycznej” przyznawaną przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Nagroda w dziedzinie prepartów do mezoterapii. Proces produkcyjny został zaprojektowany oraz zatwierdzony zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami międzynarodowymi: Restrykcyjna kontrola jakości surowców Laboratorium RevitaCare® oraz procesów produkcyjnych na wszystkich etapach, daje w efekcie gwarancję BEZPIECZEŃSTWA, JAKOŚCI I SKUTECZNOŚCI.

Princess Rich

hialuronowa kuracja mezoterapii do twarzy z wysokim stężeniem gliceryny.

To sterylny, transparentny żel, służący do odświeżania i rozświetlania skóry twarzy. Gliceryna nawilża i ujędrnia skórę, sprawiając że staje się ona bardziej elastyczna i promienna. Działa jako wypełniacz do małych zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu czy zmarszczki palacza wokół ust. Znakomicie nawilża skórę, może więc być używany przed lub po opalaniu. Przywitaj swój nowy, świetlisty wygląd, znów poczujesz sie młodo! Ukaż swój wewnętrzny blask.

Nowa gama wypełniaczy i produktów do mezoterapii oparta na technologii S.M.A.R.T.

Princess firmy Croma Estetyka to nowa linia wypełniaczy bazująca na kwasie hialurynowym. Pod tą nazwą kryje się cała gama produktów do korekcji zmarszczek, modelowania twarzy i mezoterapii skóry. Produkty zawierają znikome ilości agenta sieciującego BDDE, dzięki czemu utrzymują elastyczność i trwałość skóry na bardzo wysokim poziomie.

Juvederm Hydrate

Czym jest hydrolifting z zastosowaniem Juvéderm® HYDRATE?

Hydrolifting Juvéderm® HYDRATE to zabieg nowej kategorii, zaprojektowany tak, aby nawilżyć skórę w najgłębszych warstwach oraz zwiększyć jej elastyczność. Juvéderm® HYDRATE działa na granicy naskórka i skóry właściwej. Nie jest jednak wypełniaczem ani preparatem do wolumetrii.

Stosuje się go przede wszystkim w obszarach, które najszybciej poddają się upływowi czasu i są podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (twarz, szyja, dekolt i dłonie). Unikalną cechą preparatu Juvéderm® HYDRATE jest specjalnie opracowana formuła, w której drobnocząsteczkowy (gładki i jednolity), nieusieciowany kwas hialuronowy został wzbogacony o mannitol, substancję wpływającą na spowolnienie degradacji kwasu hialuronowego w skórze, a dodatkowo mającą silne działanie przeciwutleniające.

Filorga MHA 18

Ultra Hydralifting dla skóry mikrowypełnienie, przywrócenie gęstości i wyjątkowo silne nawilżenie skóry. Uzupełnienie niedoborów endogennego kwasu hialuronowego spowodowanych starzeniem i nadmierną ekspozycją na słońce. Stymulacja fibroblastów i formacja nowej tkanki.

MHA 18 Jest preparatem na bazie kwasu hialuronowego i glicerolu przeznaczonym do leczenia zmarszczek powierzchownych i przywracania gęstości skóry.

Wyjątkowy skład oparty na stabilizowanym kwasie hialuronowym i glicerolu zapewnia wydłużony efekt poprawy napięcia, elastyczności i zagęszczenia skóry oraz wypełnienia niewielkich zmarszczek, zmarszczek mimicznych oczu lub w okolicy ust. Ze względu na silne właściwości nawilżające idealny jako intensywny zabieg dla skór odwodnionych.